Kategorie
.net inne

Visual Studio 2008: Problem z *.xaml?

vs2008Dzisiaj napotkałem problem z załadowaniem przez IDE Microsoftu, biblioteki odpowiedzialnej za interpretacje plików *.xaml, co skutkowało, wyrzucaniem błędu i sugestią jak można go naprawić, a także brakiem możliwości podglądu wyglądu aplikacji w designerze i co gorsza, brakiem kolorowania składni, jak i podpowiedzi intelliSense.

Ponieważ dolegliwość ta, dość sporo utrudnia pracę i niepotrzebnie ją spowalnia, zmotywowany do działania postanowiłem znaleźć rozwiązanie.

Początkowo skorzystałem z resetu ustawień w Visual Studio 2008. Aby to zrobić, należy w wierszu poleceń Windows, przejść do katalogu, gdzie został zainstalowany VS i wpisać:

devenv.exe /ResetSettings

Co spowoduje uruchomienie się Visual’a i zresetowanie ustawień.

W moim przypadku nie pomogło.

Sam Visual, sugerował po tuż po samym uruchomieniu feralnego projektu, skorzystać z polecenia:

devenv.exe /ResetSkipPkgs

…które, z kolei wymusza, przy uruchomieniu projektu, załadowanie wszystkich niezbędnych składników projektu, w przeciwnym przypadku, pojawi się monit o niemożliwości znalezienia konkretnego składnika.

Niestety w moim przypadku, również to nie pomogło.

Zbawiennym okazało się zainstalowanie Service Pack’a, który to rozwiązał problem,  jak się okazuje, pojawiający się regularnie na różnych forach.

Mam nadzieje, że w przypadku podobnego problemu, przedstawione tutaj rozwiązania, pomogą komuś w tej dolegliwości, która podobno w Visual Studio 2010 została wyeliminowana.

Be Sociable, Share!

2 odpowiedzi na “Visual Studio 2008: Problem z *.xaml?”

Pracowales na VS2008 bez SP1? :O Masakra :)))))))

Niestety zaden SP nie naprawi:
– braku mozliwosci zaznaczania w Designerze wielu kontrolek, zmiany ich wlasciwosci lub przeciaganie calej grupy (w VS 2005 jest). MS mowi ze bedzie w VS2010.
– braku mozliwosci wstawiania raportow Reporting Services w Local Mode (w VS2005 jest). MS mowi ze bedzie w 2VS010.
– stale bledy „ControlRenderError” (ASP.NET) Są fixy niby ale nie zawsze dzialaja, u mnie nie zadzialaly. MS mowi ze bedzie poprawione w VS2010.
– problemy z Resourcami jezykowymi. MS mowi ze bedzie poprawione w VS2010.

Jesli ktos nie potrzebuje pisac w .NET 3.5 to odradzam mocno VS2008. Lepiej poczekac na VS2010.

No cóż 😀 … pracowałem do momentu pierwszych problemów właśnie :), które pojawiły się prawdopodobnie po deinstalacji VS2010 beta, którego wydajność z kolei mnie trochę zdołowała, a to jeden z najistotniejszych dla mnie czynników.

Możliwość komentowania jest wyłączona.