Kategorie
inne moje strony projekty

Zarządzanie projektami – to proste

Nie tylko My programiści, stajemy przed problemem zarządzania powierzonym nam projektem. Szczególnie, gdy w grę wchodzi wieloosobowa współpraca, wygodna i prosta platforma do współpracy między osobami zaangażowanymi w dany produkt jest bardzo ważna. Dla osób, które szukają szybkiego i wygodnego rozwiązania, powstał goProjekt.

Skąd ten wpis?

goProjekt, to system realizowany w ramach dotacji z z programu POIG 8.1.  Piszę o nim nie tylko dlatego, że jako programista, muszę mieć pojęcie o project management, ale również dlatego, że goProjekt wyszedł spod moich rąk.

Dla kogo ten system?

System docelowo ma stawiać na maksymalne user-friendly, ma być szybki (stąd między innymi niemal w całości wykorzystuje ajax) i ma być bezpieczny (stąd SSL i kilka innych zabiegów, które mają poprawić bezpieczeństwo).

Aplikacja jest obecnie w fazie beta, ale jest to już na tyle stabilna beta, że postanowiłem o niej napisać. Program oprócz ewidencji celów i zadań, posiada również system wiadomości, które mogą być wykorzystywane jako archiwum korespondencji (emaili) między użytkownikami, archiwum plików, gdzie można przechowywać różne wersje konkretnego pliku, cz w końcu archiwum tablic, które koncepcyjnie nawiązują do usługi Google Wave.

Do końca roku, zostanie wprowadzonych szereg nowych funkcjonalności, a korzystanie z goProjekt jest obecnie darmowe! W przyszłości, należy się spodziewać płatnej usługi, ale obiecuję, że cenowo bardzo konkurencyjnej względem innych tego typu produktów na rynku.

Zacznij już dziś

Jeżeli jeszcze nie miałeś do czynienia z project management, może właśnie zaczniesz swoją przygodę od poznania goProjekt?

http://goprojekt.pl

Be Sociable, Share!

5 odpowiedzi na “Zarządzanie projektami – to proste”

Aplikacja wygląda fajnie. Nie skorzystam, bo używam już innej. Nie mniej polecam przyjrzeć się bliżej optymalizacji front-end.

JS i CSS powinny być gzip’owane. Ponadto polecam połączenie wszystkich plików js w jeden, aby zmniejszyć ilość odwołań. Dodatkowo (jeśli konstrukcja aplikacji na to pozwala) należy przesunąć wszystkie odwołania do plików JS na sam koniec strony.

PS
Gdyby to był projekt w ASP.NET to polecałbym użycie http://mscd.codeplex.pl. 🙂

Generalnie całkiem fajny projekt, tylko co jeśli dane zadanie ma przejść przez kilka etapów ?
np. zadanie typowo programistyczne stworzenie logowania/rejestracji.
1- prace programistyczne
2- webmasterka
3- testowanie
4- akceptacja

Osobiście korzystam z http://trac.edgewall.org/ oczywiście tak jak wiele temu podobnych systemów ma on wady i zalety.

Możliwość komentowania jest wyłączona.