niedziela, Maj 2nd, 2010

Problemy z TinyMCE i Ajax?

Przyszło mi ostatnio spotkać się w systemie którym piszę, z problemem, który nie mógł pozostać nierozwiązany. Chodziło dokładnie o to, iż w przypadku inicjowania TinyMCE w containerze otrzymanym z zapytania Ajaxowego, w przypadku, ponownej próby inicjowania pojawiał się komunikat:

g.win.document is null

Problem ten wynika z próby ponownego utworzenia instancji TinyMCE w miejscu, w którym już istnieje jedna instancja, jednak ponieważ zawartość html została przeładowana, a Tiny nie usuwa automatycznie „siebie”, należy to robić ręcznie.

Aby to zrobić, należy w ustawieniach uruchamiających Tiny, zmienić ‚mode: „textareas”‚ na „none”.

tinyMCE.init({
....
mode : "none",
...
});

Dodawanie

Następnie po tym bloku kodu, należy wywołać dla każdego elementu, który chcemy zamienić na nasz edytor, następującą linie kodu:

tinyMCE.execCommand("mceAddControl", false, "'idElementu");

Gdzie „idElementu” wskazywać będzie na element (może to być zarówno div, jak i textarea jak i niemalże dowolny element DOM).

Usuwanie

Pozostało jeszcze usuwanie. Aby je zrealizować, wystarczy przed dodaniem sprawdzić czy istnieje już w pamięci instancja TinyMCE przypisana do określonego idElementu. Wystarczy zatem przed wcześniej wymienioną linią kodu odpowiedzialną za dodawanie instancji Tiny, dodać następujący fragment kodu:

if (tinyMCE.getInstanceById('idElementu'))
{
tinyMCE.execCommand('mceFocus', false, 'idElementu');
tinyMCE.execCommand('mceRemoveControl', false, 'idElementu');
}

Pobieranie zawartości

Z przydatnych metod, warto jeszcze wiedzieć, jak pobierać w dowolnej chwili zawartość (html) z naszego edytora. Realizuje się to przez następujące polecenie, które zwraca zawartość:

tinyMCE.get('idElementu').getContent()

W przypadku, jeżeli na jednej stronie, mamy wiele instancji TinyMCE równocześnie, wystarczy stworzyć obiekt pełniący rolę listy i przechowywać w nim kolejne id edytora. W ten sposób, wykorzystując foreach, będziemy mogli w łatwy i szybki sposób usuwać wiele instancji Tiny jednocześnie.

Be Sociable, Share!

Kategorie: ciekawostki / poradniki
Możesz śledzić komentarze do tego wpisu poprzez kanał RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.

Jeden komentarz

Grudzień 18, 2014

Mi ta metoda nie działa wywala mi błąd NS_ERROR_UNEXPECTED wiesz może co można na to poradzić ?

próbowałem również
if (tinyMCE.getInstanceById(‚idElementu’)) {
tinyMCE.remove();
}